A megyeszékhelyen megvalósuló két nagyberuházás, a tesztpálya, majd a logisztikai központ és konténerterminál nemcsak gazdasági szempontból fejt ki hatást a város életére, hanem kihívás és lehetőség az oktatás számára is.
A Pannon Egyetem Mérnöki Kara kutatási projektben vesz részt, ami kapcsolódik a tesztpályához. Ennek keretében szenzorrendszerek, energia-visszanyerés és beágyazott rendszerek alkalmazása területén végeznek kutatásokat. A mérnöki kar felkérést kapott, hogy dolgozzák ki a tesztmérnökképzés koncepcióját, majd indítsák el Zalaegerszegen –várhatóan a 2019–2020-as tanévben indul az új szak.
A Budapesti Gazdasági Egyetem Gazdálkodási Karán gazdaságinformatikus szakon logisztika specializációt biztosítanak a hallgatóknak. A tesztpályához olyan logisztikai informatikus szakembereket képeznek, akik az informatikai hátteret adják, logisztikai ismeretekkel kiegészítve.
Nemcsak a felsőoktatást érintik az egerszegi beruházások, de a középfokú szakképzést is.
A Csány-, a Ganz- és a Széchenyi-iskolában az informatika területén végzett szakgimnazisták kapcsolódhatnak a tesztpályához, a Munkácsyban pedig a közlekedésgépészetet tanulók ismeretei alkalmasak arra, hogy a háttérben kiszolgálják a tesztpálya igényeit.
A gimnáziumokban már szeptemberben elinultak a témához kapcsolódó csúcsszakkörök. Ezeken a tantervi anyagnál mélyebb ismeretekre, alaposabb tudásra tehetnek szert a diákok a matematika, az informatika és a műszaki tudományok világából. A projekt révén a tanulók felvilágosultabbak lesznek a logisztika, az autóipar témakörében, és várhatóan többen tanulnak tovább műszaki területen.
Forrás: ZAOL