Felelős zalaegerszegi foglalkoztatókat bemutató sorozatunkban most a Zalaco Sütőipari Zrt. példaértékű gyakorlatait ismerheti meg az Olvasó.
A céget, az egykori állami sütőipari vállalatot 1950-ben alapították. Utódját 2001-ben vásárolta meg jelenlegi tulajdonosa, Berta László. A vállalat mindennapjait meghatározza: a jó technológia, a szakképzett dolgozók munkája, valamint a válogatott, kifogástalan minőségű alapanyag. Bolthálózatuk a régióban meghatározó, közel 50 üzlet működik Zala, Vas és Veszprém megyében. Termékkínálatuk országosan is egyedülálló, ugyanis közel 400 pék-, és cukrászterméket forgalmazunk.
A Zalaco egy olyan munkáltató, ahol szívesen fogadnak és segítenek minden olyan kezdeményezést, javaslatot, ami a vállalaton belüli dolgozói elégedettséget, összetartozás tudatot erősíti, illetve a tágabban vett környezet számára is hasznos.
A sikeres családi vállalkozás kiemelten fontosnak tartja a társadalmi felelősségvállalást, az elvárásoknak hosszú évek óta igyekeznek megfelelni. Több karitatív kezdeményezést támogatnak segítő egyházi, oktatási, szociális, kulturális vagy éppen egészségügyi programokban.
Partnerei a Nyaralj nálunk ingyen! önzetlen felhívásnak, aminek révén rászoruló családokat, nevelőotthonos gyermekeket látnak vendégül a nyári szünet ideje alatt Kustánszegen, a Göcsej Völgye Kempingben. A nyaraló családok számára - a program kezdeményezőivel előre egyeztetett mennyiségű - kenyeret, péksüteményeket, tejtermékeket ajánlanak fel immár évek óta, június közepétől egészen szeptember 1-ig.
Számos kulturális rendezvényen találkozhatunk felajánlott termékeikkel: legyen szó tárlatmegnyitóról vagy éppen szórakoztató rendezvényről, de az idősek otthonát vagy éppen más szociális intézményeket is rendszeresen segítenek. Hosszú évekkel ezelőtt csatlakoztak a zalaegerszegi véradásokhoz, az önkéntes véradók számára kínálnak péksüteményeket.
A szaküzleteikben ingyenesen, 10 ezer példányszámban elérhető Zalaco Magazin nyomtatott hasábjain és online felületen is rendszeresen hirdetnek gyerekeknek szóló rajzpályázatokat értékes nyereményekkel. Idén hagyományteremtő szándékkal útjára indították a nagy sikerű „Gyereknapi sütés egy osztálynak” elnevezésű kezdeményezésüket. A rajzpályázat nyertes osztálya gyereknapi sütést nyert a Zalaco gyárába, a téma: „Kedvenc péksütim és a jövő péksüteménye” volt. A győztes osztály diákjai profi szakmai segítséggel sok más mellett kakaós és vaníliás csigát tekertek, kalácsot fontak, brióst készítettek és sütöttek. A győztes Ady iskola kisdiákjai természetesen minden terméket helyben elfogyaszthattak vagy éppen hazavihettek. A gyerekek ajándékba kapták a névre szóló kötényeket is.
Adventkor a zalaegerszegi Mindszenty téren műsort adó óvodás csoportokat látják vendégül a Zalaco Bisztró adventi pavilonjában, illetve ebben az időszakban ételosztásokat is támogatnak.
Szent Márton születésének 1700-dik évfordulója alkalmából összefogtak a Szombathelyi Egyházmegyével. A Szent Márton ládája elnevezésű közösségi adományozás célja az volt, hogy felhívják a lakosság figyelmét a bajba jutott emberek segítésének fontosságára. Az elesettek védőszentjének tiszteletére ez idő alatt a segítőkész emberek a rászorulóknak is vásárolhattak sütőipari termékeket a szaküzletekben, ahol egy ládába tehették a pékárut.
Támogatják a fiatalok duális képzését, életpálya modellt kínálva számukra. Míg az elméleti oktatás az oktatási intézményben zajlik, addig a gyakorlati képzés a Zalaco üzemeiben, központjában történik. A hallgatók így a saját szakterületükön megismerik a cég működését, valamint a legkiválóbb szakemberektől tanulhatják meg a szakma fortélyait. A diákok a tanulmányok befejezésekor már olyan szakmai gyakorlattal rendelkeznek, ami hatalmas előnyhöz juttatja őket karrierjük elindításában: a Zalaco Zrt. munkaszerződéssel várja a friss diplomásokat.
A vállalat már kezdetben is fontosnak tartotta a szakképzés támogatását, így folyamatosan kapcsolatban vannak a szakképző iskolákkal, mivel közös érdekük a megfelelő képzettségű, tudással rendelkező cukrász és pék szakmunkás utánpótlás kinevelése.
Akkreditált munkáltatók, jelenleg is több mint 40 megváltozott munkaképességű embert foglalkoztatnak.
A munkahelyi közösségépítésre is nagy hangsúlyt fektetnek. Az egész cégre vonatkozó családi nap megtartása mellett rendszeresek a kisebb, közösségi összetartást elősegítő programok is.
Ha Önnek is van olyan jó gyakorlata, melyet szívesen megosztana másokkal, írja meg nekünk, hogy megjelentethessük honlapunkon vagy facebook oldalunkon, így a leendő munkavállalók is jobban megismerhetik az Önök vállalkozását!